Zestaw narzędzi do zabrania w trasę

Zestaw narzędzi do zabrania w trasę

Bez względu na to, czy wymieniasz opony, naprawiasz przecieki, czy po prostu wykonujesz ogólną konserwację przyczepy kempingowej na drodze, łatwiej będzie, jeśli będziesz mieć odpowiednie narzędzia. Zamiast utknąć na poboczu drogi lub na parkingu w środku nocy, bądź bardziej samowystarczalny

Niektóre z nich mogą się różnić w zależności od miejsca podróży, ale oto podstawowa lista narzędzi, które obejmują większość ewentualności i powinna posiadać każdy:

Trytytki

Trytka, zipka, opaska zaciskowa, kablowa, nazywajcie sobie ją jak chcecie.  Kosztują grosze, ale zabezpieczają chwiejne kołpaki i utrzymują przewody w porządku.

Taśmy

Cudowne narzędzie. “Szara” taśma nadaje się do łatania powierzchownych uszkodzeń konstrukcyjnych po naprawę części elektrycznych, jej zastosowania są prawie nieograniczone.

Kleje

Mocne kleje dwuskładnikowe skleją plastik i metal, wypełnią ubytki. Kleje elastyczne do markiz, namiotów i na bazie cyjanopanu do precyzyjnego klejenia plastików.

Smary

Smar, wazelina techniczna i WD40 ułatwiają “płynne” działanie części, ale można ich również używać na linach, markizach, zamkach błyskawicznych i uszczelkach okiennych.

Arkusz plexy

Z mojego doświadczenia i opowieści znajomych, już zawsze mam ze sobą arkusz bezbarwnej plexy. Łatwo go przechowywać ze względu na elastyczność a jest nieoceniony podczas łatania dużych otworów, pękniętych okien, wyrwanych drzwiczek, niedomkniętych szyb itp. Mocowany oczywiście na taśmę.

Kliny lub bloki pod kóła

Dzięki temu Twój kamper lub przyczepa kempingowa pozostanie na miejscu podczas pracy przy nim lub pozwoli zaparkować na niewielkiej pochyłości.

Po kilku wyprawach w drogę prawdopodobnie stworzysz własną listę niezbędnych narzędzi, ale na razie daliśmy Ci szansę na rozpoczęcie.

  1. Bez tuby silikonu, taśmy izolacyjnej i paczki trytytek nie ruszamy się z miejsca, nasz kamper ma już ponad 18 lat i wiecznie jest coś do szybkiej naprawy.

  2. My zawsze bierzemy klej na gorąco, można go podgrzać w łatwy sposób, nad zapalniczką, kuchenką turystyczną.
    Ma bardzo szerokie zastosowanie, zaklejaliśmy tak nawet nieszczelności.

  3. U nas sprawdzają się kleje wszelkiego typu, najbardziej uniwersalny to ten dwuskładnikowy i elastyczny jak plastelina, potrafi zastąpić jakiś ułamany element.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *