Mobilne biuro, jak zamienić kampera w miejsce pracy z dowolnego miejsca

Mobilne biuro, jak zamienić kampera w miejsce pracy z dowolnego miejsca

Jeśli jesteś jak wielu Amerykanów, w ciągu ostatnich czterech miesięcy Twój strój do pracy przekształcił się z profesjonalnego biznesu w codzienną barwę. Dobrze słyszałeś: cefal zwyczajny. Prawdopodobnie jest duża szansa, że ​​nosisz biznesowe ubrania na górnej połowie ciała, a jakąś kombinację wczorajszej piżamy lub twoich ulubionych legginsów na dolnej połowie ciała. Na górze jest biznes, a na dole impreza.

Ty, mój przyjacielu, jesteś teraz dumnym posiadaczem barweny. Nie pozwól, aby ta wiadomość zdenerwowała twoje bolące serce. Wszystkie style przychodzą i odchodzą i chociaż przysięgałeś, że barwena nigdy więcej nie ujrzy światła dziennego w twoim domu, kołyszesz (i potajemnie kochasz) swój biznesowy strój od Billy’ego Raya Cyrusa lub Carol Brady. 

Z pewnością okoliczności, które doprowadziły do ​​powstania garderoby na co dzień z cereny, nie są tak zabawne, jak świąteczne dżinsy połączone z białą koszulą i krawatem w argyle. Pandemia COVID-19 wywołała strach na całym świecie, aw ciągu kilku tygodni wprowadziła nową normalność dla siły roboczej. Wśród strachu pojawiła się pozytywna realizacja. W miarę egzekwowania przez firmy nakazów pozostania w domu dla wielu organizacji stało się jasne, że praca nie jest zależna od lokalizacji.

W rzeczywistości firmy w całym kraju przyjmują teraz ideę pracy zdalnej . Wynik? Wannabe-cyfrowi nomadzi i cygańskie dusze pytają o szczegóły, jak pracować zdalnie i podróżować w tym samym czasie — praca w podróży oznacza rozszerzenie możliwości noszenia swojej nowej, uroczej garderoby do pracy przez cały rok.

Chęć pracy zdalnej i podróżowania

Czy w czasie kwarantanny zamiast namiętnego oglądania Netflixa uzależniłeś się od kanałów YouTube, które dokumentują życie cyfrowych nomadów, którzy mieszkają i pracują w swoich maleńkich przyczepach lub wystrojonych kamperach? TAk? Czy kupiłeś lub wynająłeś RV, aby ustalić, czy życie RV jest dla Ciebie życiem? Czy potrzebujesz cichej przestrzeni do pracy z domu, więc zamiast budować domowe biuro, zamieniłeś swój samochód kempingowy w swój przydomowy azyl na kółkach?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na którąkolwiek z tych sytuacji — lub nawet zastanawiałeś się, jak może wyglądać praca w drodze — być może nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak pracować zdalnie i jednocześnie podróżować w swoim kamperze.

Kamper to nowe biuro

Praca w kamperze nie jest nową koncepcją, ale staje się coraz bardziej popularna. Technologia umożliwiła cyfrowym nomadom udanie się do odległych miejsc i pozostanie w kontakcie. Zatrudnieni na pełny etat, a nawet weekendowi wojownicy RVers znaleźli sposoby na to, aby mieć to, co najlepsze z obu światów: prace, które pozwalają na elastyczność pracy i podróży jednocześnie. Jeśli masz stabilne połączenie internetowe , możesz pracować z drogi lub nawet z własnego podwórka.

Wskazówki dotyczące pracy w drodze

Praca w trasie nie zawsze jest tak efektowna, jak się wydaje w mediach społecznościowych, ale gdy znajdziesz równowagę między pracą a podróżą, przekonasz się, że praca jako cyfrowy nomada staje się łatwiejsza. Jak w przypadku każdej nowej sytuacji, uporanie się z załamaniami zajmie trochę czasu. Nie każda sytuacja w pracy jest taka sama, ale poznanie wskazówek, jak pracować zdalnie i podróżować przed rozpoczęciem nowego życia w drodze, sprawi, że przejście z biura do samochodu kempingowego będzie nieco mniej wyboiste.

Stwórz wygodną przestrzeń biurową wewnątrz swojego kampera

Możesz mieć w głowie obrazy tego, jak by to było, gdybyś odbywał spotkania Zoom na plaży lub godziny pracy w sosnach nad górskim jeziorem. Miejsca pracy na zewnątrz są wspaniałe, ale nie zawsze realistyczne. Odblaski słoneczne, owady i różne warunki pogodowe mogą utrudniać pracę na zewnątrz przez dłuższy czas, dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie wygodnego miejsca do pracy w kamperze.

 1. Ustaw miejsce do pracy w innym miejscu niż łóżko. Twoje ciało ci podziękuje.
 2. Użyj klawiatury i myszy Bluetooth.
 3. Podnieś laptopa lub kup monitor zewnętrzny, aby uniknąć długich godzin garbiących się nad małym ekranem.
 4. Pomyśl o źródłach światła w kamperze i dostosuj powierzchnię biurka, aby uniknąć oślepiania.
 5. Pracuj z widokiem na zewnątrz. Jeśli nie możesz być na zewnątrz, przynajmniej widzisz, co się dzieje na zewnątrz.
 6. Udekoruj swój kamper przedmiotami i kolorami, które sprawią, że będziesz szczęśliwy. Chcesz, aby przestrzeń wewnętrzna była równie radosna, jak przestrzeń zewnętrzna.

Bądź zorganizowany

Nawet jeśli rozkwitasz w zorganizowanym chaosie, zorganizowanie przestrzeni biurowej w kamperze pomoże ci w bardziej płynnym przebiegu dnia pracy. Twój kamper może być twoją przestrzenią do pracy i życia, a organizacja jest kluczem do znalezienia harmonii między tymi dwoma światami.

 1. Czy łatwo się rozpraszasz, czy będziesz pracować razem z kimś innym w swoim kamperze? Zastanów się nad zakupem słuchawek redukujących hałas lub używanie słuchawek z białym szumem, aby zapobiec rozpraszaniu. 
 2. Oczyść swoją przestrzeń za każdym razem, gdy siadasz do pracy. Usunięcie bałaganu wokół ciebie pomoże również oczyścić umysł. Może być konieczne zorganizowanie miejsca pracy kilka razy dziennie. 
 3. Użyj planera lub narzędzia online, które pomogą Ci zachować porządek, jeśli masz codzienne zadania, które musisz sprawdzić po ich wykonaniu.
 4. Miej miejsce do przechowywania miejsca pracy na koniec dnia pracy, jeśli nie masz dedykowanego biurka. Łatwiej jest zachować porządek i bardziej uporządkować dzień pracy, gdy odłożysz pracę po jej zakończeniu na dany dzień.

Ustal realistyczne oczekiwania dotyczące pracy i podróży

Trudno jest zrównoważyć czas pracy, zabawy i podróży, zwłaszcza dla początkujących RVers. Konieczne jest zarezerwowanie dedykowanych godzin pracy; w przeciwnym razie będziesz pracował od wschodu do zachodu słońca. Praca przez długie godziny bez struktury bezpośrednio koliduje z tym, dlaczego prawdopodobnie wyruszasz w pierwszej kolejności. Ustalenie realistycznych oczekiwań dotyczących pracy i podróży jest kluczem do ustalenia, jak pracować zdalnie i podróżować.

 1. Odłóż na bok dedykowane dni podróży. Niezależnie od tego, czy dni podróży są długie, czy krótkie, większość RVers powie, że dni podróży są wyczerpujące. 
 2. Znajdź swoją strefę komfortu jazdy. Na przykład wypróbuj zasadę 3:3. Przejedź nie więcej niż 399 mil dziennie i zaplanuj przerwanie jazdy przed trzecią po południu. Przybycie do nowego miejsca po zmroku jest bardzo trudne dla RVers. Parkowanie i ustawianie się w nieznanych miejscach często może być receptą na katastrofę. 
 3. Nie oczekuj produktywnego dnia pracy po kilku godzinach jazdy. Planowanie pracy po długiej podróży nie działa dla większości ludzi.
 4. Zaplanuj dedykowane dni robocze, nawet jeśli te dni przypadają na weekend.
 5. Poświęć trochę czasu w ciągu dni podróży na ustawienie lub zdejmowanie platformy. Uwzględnij również przerwy na gaz, a także czas na zrzucenie lub napełnienie zbiorników. Pięciogodzinna jazda może szybko przekształcić się w siedem godzin, jeśli dodasz czas na niektóre z podstawowych obowiązków.
 6. Zostań dłużej w jednym miejscu. Jeśli pracujesz w terenie, łatwiej jest cieszyć się nowymi obszarami, gdy nie ruszasz się z miejsca. 
 7. Dodaj do swojego harmonogramu czas na zwiedzanie, wędrówki i inne zajęcia na świeżym powietrzu. Niektórzy RVers odkrywają, że jeśli nie planują swojego wolnego czasu, nie zawsze tak się dzieje.
 8. Zbadaj swoje miejsce do spania każdej nocy przed rozpoczęciem jazdy. Wyprawa bez planu może skończyć się katastrofą. Nawet jeśli planujesz spać na bezpłatnym parkingu nocnym, takim jak parking Cracker Barrel lub rozproszony kemping , najlepiej jest wcześniej poznać miejsce spania. Zjeżdżanie z drogi, gdy się zmęczysz i szukanie najbliższego miejsca do spania, jest frustrujące, a często tracisz cenny czas na odpoczynek, planując w ten sposób swoje dni podróży.
 9. Zaplanuj trochę elastycznego czasu pracy lub podróży, aby uwzględnić nieoczekiwane zdarzenia, takie jak awarie mechaniczne lub choroby.
 10. Korzystaj z aplikacji, członkostwa w klubach i innych narzędzi internetowych do poszukiwania bezpiecznych lub malowniczych miejsc pobytu.

Narzędzia do zarządzania czasem

 1. Pomóż zarządzać zaplanowanym czasem pracy, stosując Technikę Pomodoro. Programy takie jak Tomato Timer pomagają użytkownikom zrównoważyć czas pracy i czas odpoczynku.
 2. Użyj menedżerów zadań internetowych, takich jak Notion , MeisterTask lub Trello , aby pomóc w zarządzaniu czasem.
 3. Użyj terminarza papieru lub dziennika punktorów, aby śledzić zadania i produktywność.
 4. Ćwicz blokowanie czasu, aż dowiesz się, jak pracować zdalnie i podróżować w tym samym czasie

Życie pracy zdalnej i podróżowania może wymagać pewnych zmian, ale jest to całkowicie wykonalne i absolutnie tego warte. Gotowy do pracy w trasie?

Jedna myśl o „Mobilne biuro, jak zamienić kampera w miejsce pracy z dowolnego miejsca

 1. Takie mobilne biura z kampera lub przyczepy campingowej już widziałem na placu budowy dewelopera, merceden sprinter zabudowany pod indywidualne potrzeby, rewelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *